Podsumowanie konferencji „Psychiatria może być inna”


Na stronie „Managera Zdrowia” jest dostępna video-rozmowa w trakcie której dzielę się refleksjami po konferencji „Psychiatria może być inna”.

W rozmowie z redaktor Moniką Stelmach podzieliłem się swoimi refleksjami po udanej konferencji „Psychiatria może być inna”. Organizatorem konferencji była Termedia. Założenia konferencji (o których tam opowiadam) sprawdziły się w praktyce, wzbudzając zainteresowanie licznego grona uczestników prezentacjami odbywającymi się w unikalnej formule. 

„Zazwyczaj konferencje polegają na tym, że uznany wykładowca wygłasza wykład dla grona słuchaczy, którzy są wyłącznie odbiorcami. Wystąpienia w ramach konferencji „Psychiatria może być inna” miały formułę rozmowy dwóch specjalistów. Przy czym nie tylko młodzi korzystali z doświadczenia uznanych ekspertów, ale jak podkreśla dr hab. Sławomir Murawiec, specjaliści na początku zawodowej drogi równie wiele wnosili do tematyki. Psychiatria jest bowiem dziedziną, która zmienia się dynamicznie”. 

Ta formuła dyskusji pozwoliła na wykorzystanie tego co do psychiatrii mogą wnieść eksperci o uznanej pozycji zawodowej i osoby na progu kariery. A więc połączenie z jednej strony wieloletniego doświadczenia klinicznego i ekspertyzy naukowej, z drugiej świeżości myślenia i zanurzenia w bieżącej rzeczywistości i aktualnych procesach społecznych.

Aktywny udział w konferencji wzięły osoby skupione w Sekcji Kształcenia Specjalizacyjnego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

https://www.termedia.pl/mz/Dr-hab-Slawomir-Murawiec-o-tym-czego-mlodzi-oraz-doswiadczeni-psychiatrzy-moga-nauczyc-sie-od-siebie-,46841.html