Zaburzenia psychiczne w schorzeniach somatycznych. Diagnozowanie i leczenie.


W gronie znakomitych Autorek i Autorów miałem zaszczyt opublikować rozdział w monografii: „Zaburzenia psychiczne w schorzeniach somatycznych. Diagnozowanie i leczenie”.

Redaktorem monografii jest Prof. Marek Jarema. Nasz wspólny rozdział, napisany przeze mnie wspólnie z Dr Łukaszem Kunertem i Dr n o zdr. Marcinem Obrębskim dotyczy endokrynologii.
Omawiamy w nim wzajemne związki pomiędzy chorobami tarczycy i przytarczyc, cukrzycą i Chorobą Cushinga, a zaburzeniami psychicznymi i problemami w sferze psychicznej.
Cieszę się, że mogłem do udziału w tym projekcie namówić prawdziwych ekspertów.

Dr Łukasz Kunert pracuje w Katedrze i Oddziale Klinicznym Psychiatrii , Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu, SUM w Katowicach. Dr Marcin Obrębski jest pracownikiem II Kliniki Psychiatrycznej WUM.
Wspólnie stworzyliśmy rozdział w monografii Prof. Marka Jaremy, w których Autorkami i Autorami
rozdziałów są miedzy innymi Prof. Adam Wichniak, Prof. Dominika Dudek, Prof. Robert Pudlo. Prof. Marta Anczewska, Prof. Marcin Siwek i dr Tomasz Szafrański.

https://pzwl.pl/Zaburzenia-psychiczne-w-schorzeniach-somatycznych.-Diagnozowanie-i-leczenie,161293319,p.html?gclid=EAIaIQobChMIh86jio6Q9AIVDNOyCh1CtAZ1EAQYAiABEgLxIfD_BwE